Facebook
Instagram

Volám sa Zuzana a rada si vychutnávam dobré jedlo. Ešte radšej objavujem zaujímavé kombinácie, ktoré sa skĺbia v lahodnú chuť, čo sa ešte dlho drží na jazyku a vyvolá vo mne silný zážitok.  Mám svoje riadne full time zamestnanie a gastronómii som sa nikdy nevenovala, varenie je len môj veľký koníček.

Už od malička som sa s nadšením motkala v kuchyni a obdivovala mamu, ktorá z pár surovín vždy dokázala vykúzliť všakovaké dobrôtky. Vášeň pre varenie a pečenie mi tak ostala dodnes. Je to pre mňa relax a sem tam trošku aj výzva. Baví ma vyhrať sa aj s obyčajným šalátom, či vymyslieť zdravšiu verziu obľúbeného dezertu. No najviac sa teším, keď moje jedlo chutí aj iným a moje recepty sa stávajú inšpiráciou a šíria ďalej. Verím, že si v nich niečo nájdete aj vy.

Tento web je sumárom mojich najobľúbenejších receptov na jedlá, ktoré majú v mojej kuchyni svoje čestné miesto. Keďže mám alergiu na živočíšne mlieko, vajcia a sóju, mnoho jedál je vlastne vo vegánskej verzii, vhodnej aj pre tých, ktorým život tiež okorenili alergie. Niektoré jedlá, obzvlášť dezerty, však bez mlieka a vajec jednoducho stratia svoju typickú chuť a niekedy aj vzhľad, takže preto sem-tam v receptoch nájdete aj klasické suroviny – a tie zabezpečia, že recepty budú naozaj dokonalé.

Najradšej mám taliansku a ázijskú kuchyňu – také green curry alebo aglio olio robím aj každý týždeň a ešte stále som sa ich neprejedla. Rada navštevujem dobré reštaurácie a čerpám v nich nové inšpirácie. Mnohé recepty vznikli po návrate z dovoleniek, kde som spoznala nové chute, na ktoré som ešte dlho spomínala.  Najviac si ulietam na dezertoch, tie však radšej pripravujem ako jem.

Nehrám sa na dokonalosť, mám len rada, keď jedlo na tanieri pekne vyzerá a hrá farbami. Mnoho fotiek na tomto webe vzniklo len iPhonom, tak všetci, čo viete fotiť, čítajte len recepty.

Verím, že vás inšpirujem a budem rada, ak sa mi ozvete, ako vám moje jedlá chutili.

A nezabudnite ma sledovať aj na mojom instagrame a facebooku, kde inšpirácií na dobré jedlo nájdete ešte viac.

Dobrú chuť, priatelia!

Zuzka